Nie łatwe wyzwanie

akt-14-01-2012_01

Kilkanaście dni temu redakcje „Dziennika Bałtyckiego” i „Wieści z Kociewia” opublikowały ogłoszenie Gminy Starogard Gdański, podpisane przez Wójta – Pana Stanisława Połoma nt. konkursu na stanowisko dyrektora samorządowej instytucji kultury „Grodzisko Owidz”.

Jego treść i forma budzi zainteresowanie i zdziwienie wielu osób, nie tylko tych żądnych kierowniczego stanowiska. Tak czy owak będziemy obserwowali starania kandydatów i działanie przyszłego zarządcy. Będzie to nie lada wyzwanie nie tylko dla komisji konkursowej ale i samego dyrektora instytucji. Miejmy nadzieję, że spełni on oczekiwania zarówno organizatora jak i rzeszy klientów. I nie będzie to łatwe, a oceny surowe ! Szczególnie dla tego pierwszego. Bo i oczekiwania są ogromne.

Miesiąc wcześniej Muzeum Archeologiczne w Gdańsku udostępniło zwiedzającym pawilon wystawienniczo – edukacyjny przy podobnym grodzisku w Sopocie. Niełatwo będzie konkurować z profesjonalnie przygotowanym zespołem. Obsługując to samo terytorium – województwo pomorskie. „Obiekt powstał w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego i Gminy Miasta Sopotu”. Budynek został doskonale przygotowany, o czym świadczą zaprezentowane tu dwie wystawy : „Skarby średniowieczne Wielkopolski” oraz „Kultura funeralna nowożytnego Gdańska w świetle wykopalisk archeologicznych”.

„Grodzisko przy ulicy Haffnera 63 w Sopocie jest oddziałem Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Skansen ze zrekonstruowanymi chatami o konstrukcji zrębowej, z wczesnego średniowiecza od połowy IX do końca X wieku, istnieje od 11 lat. Oprócz codziennych zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i turystów indywidualnych odbywają się tu okazjonalne festyny, pokazy oraz imprezy integracyjne”. Muzeum czynne jest codziennie oprócz poniedziałku w godzinach od 10.00 do 16.00.

Cytaty pochodzą z artykułu zawartego na stronie www.sopot.pl
Fotografie wykonała Pani Wioleta Kmiecik – kierownik Grodziska w Sopocie.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.